«Powrót

Amfetamina i niebezpieczne leki w rękach funkcjonariuszy

Amfetamina i niebezpieczne leki w rękach funkcjonariuszy

Amfetamina i niebezpieczne leki w rękach funkcjonariuszy

8,5 grama amfetaminy w samochodzie jadącym do Niemiec oraz przemyt 200 sztuk tabletek na odchudzanie zawierających pochodną amfetaminy ujawnili funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego

W miniony piątek w miejscowości Kapice (trasa S8 w kierunku Białystok – Warszawa),  funkcjonariusze Pionu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Podlaskiego UCS, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, ujawnili w jadącym do Niemiec Renault Trafic, 8,5 grama amfetaminy. W trakcie kontroli wykorzystano psa służbowego „Amfi" przeszkolonego do wykrywania środków odurzających. Podczas kontroli pies w charakterystyczny sposób zaznaczył skrajny fotel pasażera znajdujący się w drugim rzędzie za kierowcą oraz podłogę pod fotelami. Właśnie  w tym miejscu ujawniono środki odurzające. Podróżnemu, który posiadał narkotyki przedstawiono zarzuty, a postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

W tym samym dniu, podczas kontroli przesyłek pocztowych, funkcjonariusze podlaskiej KAS wykryli 200 sztuk tabletek o nazwie „Adipex retard 15 mg". Tabletki przesyłane były pomiędzy osobami fizycznymi bez wymaganych zezwoleń, recept oraz ulotek informacyjnych w języku polskim. Tabletki, które w internecie reklamowane są jako środki odchudzające, zawierają w swoim składzie substancję czynną o nazwie fentarmina, będącą pochodną amfetaminy. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy prawo farmaceutyczne, ujawniony towar przekazano do dyspozycji prokuratury.