«Powrót

Edukacyjne spotkania z licealistami

Edukacyjne spotkania z licealistami

Edukacyjne spotkania z licealistami

Funkcjonariusze KAS i funkcjonariuszka policji podczas prelekcji
Funkcjonariusze KAS podczas prelekcji
Funkcjonariuszka policji podczas prelekcji

Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej wraz z przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odwiedzili dwa białostockie licea ogólnokształcące. Podczas spotkań mundurowi rozmawiali z młodzieżą m.in. na temat ochrony praw własności intelektualnej oraz zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

W trakcie poniedziałkowego spotkania w II LO oraz wtorkowego w VIII LO funkcjonariusze KAS z Białegostoku przedstawili zebranej młodzieży najważniejsze kwestie związane z ochroną praw własności intelektualnej. Licealiści dowiedzieli się jak być świadomym konsumentem oraz co może świadczyć, że mamy do czynienia z podróbkami i jak nie dać na nabrać na oszustwa nieuczciwych sprzedawców. Młodzież zapoznała się także z zagrożeniami jakie niosą za sobą sprzedaż i kupno towarów podrabianych zwłaszcza w aspektach zdrowotnym, prawnym i fiskalnym.

Natomiast policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku przekazała licealistom najważniejsze informacje związane z cyberprzestępczością, podkreślając, że z Internetu należy korzystać w sposób rozsądny i świadomy. Uczniowie zapoznani zostali także z podstawową terminologią dotyczącą odpowiedzialności prawnej nieletnich, w tym z pojęciem „nieletniego" i „małoletniego", a także ze zjawiskiem demoralizacji oraz jego przejawami.