«Powrót

Kradzione auta ukryte w litewskim tirze

Kradzione auta ukryte w litewskim tirze

Kradzione auta ukryte w litewskim tirze

Funkcjonariusze SG i KAS przy naczepie tira obok radiowozów
BMW w naczepie tira

W miniony piątek (01.06.2018 r.) podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymano tira przewożącego trzy kradzione samochody marki BMW. Auta figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak w ramach współdziałania z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli drogowej w Suwałkach litewską ciężarówkę. Kierowca - obywatel Litwy w naczepie przewoził trzy samochody osobowe marki BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Auta sprawdzono pod kątem legalności pochodzenia. Okazało się, że wszystkie pojazdy figurują w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terenie Niemiec. Łączna szacunkowa wartość BMW X3 z 2014 roku, BMW X5 z 2016 roku oraz BMW 320D z 2017 roku wynosi 720 tys. zł.

46-letni litewski kierowca tira został zatrzymany, a po wykonaniu niezbędnych czynności wraz z pojazdami przekazany funkcjonariuszom Policji. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.