«Powrót

Parapety i płyty meblowe skrywały kontrabandę

Parapety i płyty meblowe skrywały kontrabandę

Parapety i płyty meblowe skrywały kontrabandę

Płyta z widocznymi wewnątrz papierosami
Drewniany parapet z ukrytymi papierosami
Funkcjonariusz KAS wyjmuje papierosy z drewnianego elementu
Funkcjonariusz KAS przy rozładunku
Płyty z widocznymi w środku papierosami

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach udaremnili przemyt 420 tys. sztuk papierosów. Kontrabanda ukryta była w specjalnie przygotowanych płytach meblowych ze sklejki oraz drewnianych parapetach, które przewożone były w polskiej ciężarówce.
Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek w Polsce, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ok. 480 tys. złotych.


Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach szczegółowo skontrolowali ciężarówkę wiozącą z Rosji transport elementów drewnianych. Podczas sprawdzania ładunku mundurowi odkryli, że wewnątrz specjalnie spreparowanych płyt ze sklejki oraz w parapetach z drewna ukryta jest papierosowa kontrabanda.

Rozładunek, dokładne sprawdzenie każdego drewnianego elementu oraz przeliczenie ujawnionej kontrabandy trwało blisko 2 doby. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 21 tys. paczek przemycanych papierosów.

W sprawie przemytu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. 27-letni Białorusin – kierowca ciężarówki – został przesłuchany w charakterze świadka. Nielegalny towar trafił do magazynu, a pojazd na parking Oddziału Celnego w Bobrownikach.

Aktualnie mundurowi ze Służby Celno- Skarbowej ustalają skąd pochodziła kontrabanda i gdzie faktycznie miała trafić.

Pliki do pobrania