«Powrót

Poczwórne trafienie w Kuźnicy

Poczwórne trafienie w Kuźnicy

Poczwórne trafienie w Kuźnicy

Funkcjonariusz z psem przy samochodzie osobowym, w którym widoczne są papierosy
Papierosy w podłodze auta
Papierosy w kokpicie auta
Paczki papierosów ułożony przed samochodem osobowym

W czterech samochodach osobowych, które jeden po drugim wjechały na przejście graniczne w Kuźnicy funkcjonariusze podlaskiej KAS znaleźli tytoniową kontrabandę. Łącznie w ręce mundurowych wpadło 11,5 tys. paczek przemycanych papierosów.

W środę w nocy na przejście graniczne w Kuźnicy wjechały w ciągu pół godziny cztery samochody osobowe. Za ich kierownicą zasiadali obywatele Białorusi (3 kobiety i mężczyzna) w wieku od 24 do 28 lat. W poddanych szczegółowej rewizji pojazdach funkcjonariusze, którym pomagał służbowy owczarek belgijski Argo, znaleźli przemycane papierosy ukryte m.in. w przerobionych podłogach i sufitach, zbiornikach paliwa, progach i kokpitach – łącznie aż 11,5 tys. paczek z białoruskimi znakami akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 260 tys. złotych.

We wszystkich czterech przypadkach Służba Celno-Skarbowa wszczęła sprawy karne skarbowe rekwirując nielegalny towar, samochody przystosowane do ukrycia kontrabandy oraz zabezpieczając telefony komórkowe przemytników. Białorusini odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie grzywny, utrata przewożonego towaru oraz przepadek pojazdów.