«Powrót

V LO w Białymstoku i kampania Hazard - Nie, dziękuję

V LO w Białymstoku i kampania Hazard - Nie, dziękuję

V LO w Białymstoku i kampania Hazard - Nie, dziękuję

Licealiści uczestniczą w spotkaniu edukacyjnym
Funkcjonariusze prezentują film
Uczniowie czytają ulotki informacyjne

Przedstawiciele podlaskiej KAS odwiedzili kolejną szkołę w ramach kampanii „Hazard? Nie, dziękuję". Podczas spotkania z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku poruszony został temat hazardu i zagrożeń z nim związanych.

W ramach prowadzonej kampanii informacyjno-edukacyjnej „HAZARD? Nie, dziękuję!" Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi spotkania z młodzieżą z województwa podlaskiego. Celem naszych działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

5 grudnia 2018 r. funkcjonariusze Podlaskiej KAS odwiedzili V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku. Licealiści zapoznali się z tematyką hazardu, a także niebezpieczeństwami wynikającymi z udziału w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Uczniowie dowiedzieli się na jakich zasadach organizuje się gry losowe i jak unikać uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych.

Akcja „Hazard? Nie, dziękuję" potrwa do końca czerwca 2019 roku. W województwie podlaskim prowadzi ją Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku. Szkoły podstawowe i średnie zainteresowane współpracą i organizacją zajęć mogą zgłaszać się drogą elektroniczną na adres: rzecznik.ias.bialystok@mf.gov.pl