«Powrót

Edukujemy przedszkolaków

Edukujemy przedszkolaków

Edukujemy przedszkolaków

W ramach programu Mała Akademia Cła i Akcyzy, funkcjonariusze podlaskiej KAS odwiedzili dwa białostockie przedszkola samorządowe

W piątek 28 kwietnia br. funkcjonariusze z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, złożyli wizytę w Przedszkolu Samorządowym nr 50 przy ul. Upalnej oraz nr 83 przy ul. Strażackiej w Białymstoku. Dzieci dowiedziały się kim jest funkcjonariusz celno-skarbowy i na czym polega jego praca. Szczególną atrakcją dla przedszkolaków było przymierzanie czapek, a także hełmu i kamizelki kuloodpornej, stanowiącej część wyposażenia funkcjonariuszy wydziału zwalczania przestępczości. Największą niespodzianką dla najmłodszych była wizyta czworonożnego funkcjonariusza – Chesapeake bay retrievera o imieniu Astra. Dzieci mogły zobaczyć, jak pies świetnie radzi sobie ze znalezieniem ukrytych w kartonie papierosów oraz z zaciekawieniem słuchały o tym, jak na co dzień wygląda jego praca.

Zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się także prezentowane przez funkcjonariuszy, zatrzymane okazy chronionych gatunków zwierząt. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska i dotknąć przyniesione przez funkcjonariuszy eksponaty – skóry węża, głowę krokodyla, torebkę i kurtę z wężowej skóry, fragment koralowca. Większość przedszkolaków stwierdziła, że lepiej jest jednak oglądać żywe zwierzęta i zadeklarowały, że podczas wakacyjnych wyjazdów na pamiątkę będą przywozić zdjęcia i dobre wspomnienia.

Miłym akcentem ze strony najmłodszych były podziękowania złożone funkcjonariuszom podlaskiej KAS.