«Powrót

1 proc. podatku w usłudze Twój e-PIT - webinarium dla NGO

1 proc. podatku w usłudze Twój e-PIT - webinarium dla NGO

1 proc. podatku w usłudze Twój e-PIT - webinarium dla NGO

Jak przekazywany jest 1% podatku w nowej usłudze Twój e-PIT, jak można zmienić organizację lub gdzie wpisać cel szczegółowy? – dowiedzą się uczestnicy webinarium organizowanego dla organizacji pozarządowych (NGO) przez Ministerstwo Finansów.
Webinarium odbędzie się 11 stycznia 2019 r. o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele portalu ngo.pl a na pytania odpowie ekspert MF.


Webinarium jest adresowane przede wszystkim do organizacji pożytku publicznego i organizacji pozarządowych. Organizacje te są ważnym interesariuszem działań w ramach kampanii Twój e-PIT, dlatego Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa chce jak najszerzej dotrzeć z informacjami o nowej usłudze, a także odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się w związku z wprowadzanymi nowościami.

W pierwszym bloku ekspert Ministerstwa Finansów odpowie między innymi na pytania jak przekazywany jest 1% podatku w nowej usłudze, jak można zmienić organizację lub gdzie wpisać cel szczegółowy. Osoby obserwujące webinarium dowiedzą się również, w jaki sposób emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku.

W drugiej części webinarium skierowanej do NGO jako płatników ekspert przedstawi nowe obowiązki organizacji, które wynikają ze zmian w PIT od 2019 r. oraz wskaże, gdzie znaleźć obowiązujące formularze. Odpowie też m.in. na pytania czy nowe zasady obowiązują wszystkie organizacje, kto i w jaki sposób w NGO podpisuje PIT-y pracownicze oraz co tak naprawdę oznacza forma elektroniczna przekazywania informacji do urzędu skarbowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium.

Link do webinarium (strona otwiera się w nowym oknie).

***

Webinarium jest częścią działań skierowanych do organizacji pożytku publicznego.

Zapraszamy również na zakładkę dot. OPP na Portalu Podatkowym.

Pliki do pobrania