«Powrót

13 tys. podatników odwiedziło punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych

13 tys. podatników odwiedziło punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych

13 tys. podatników odwiedziło punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych

W ostatni piątek i sobotę (24-25 marca) Polacy mogli wysyłać swoje rozliczenia przez internet w galeriach handlowych. Przez zaledwie dwa dni w 72 miastach urzędnicy skarbowi pomogli kilkunastu tysiącom podatników.

W ogólnopolskiej akcji wzięły udział 93 największe galerie handlowe. Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych dyżury pełnili eksperci z urzędów skarbowych, którzy udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Eksperci wyjaśniali m. in. wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, ale przede wszystkim pomagali wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet. Każdy, kto rozliczył się w galerii, otrzymał także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO). W sumie z pomocy urzędników skorzystało ponad 13 tys. osób, które wysyłały zeznania podatkowe za 2016 rok.

W województwie podlaskim punkty rozliczeń PIT w dwóch białostockich galeriach handlowych - Atrium Biała i CH Carrefour Galeria Zielone Wzgórze oraz w Galerii Veneda w Łomży, odwiedziło ponad 420 osób. Blisko 250 podatników zlożyło swój PIT przez Internet.

Nie zdążyłeś wysłać PIT-a? Nic straconego
Osoby, które nie mogły skorzystać z naszych usług w poprzedni weekend, cały czas mogą wysłać formularz i zadawać pytania korzystając ze strony www.szybkipit.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Zapraszamy również do korzystania z najnowszej usługi PIT-WZ, czyli wniosku o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. To najprostszy sposób na rozliczenie się z rocznego podatku. Wystarczy wypełnić podstawowe informacje, resztę zrobi za nas urząd skarbowy. Dowiedz się więcej o PIT-WZ (link otwiera nowe okno w innym serwisie)