«Powrót

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku

5 października pracownicy i funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej obchodzili swoje pierwsze wspólne święto. Z połączonych w tym roku Administracji Podatkowej, Służby Celnej i Kontroli Skarbowej powstała jedna administracja – Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

Wojewódzkie obchody Dnia KAS w Białymstoku poprzedziła Msza Święta w Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP oraz Liturgia Święta odprawiona w Cerkwi pw. Św. Mikołaja.

W głównych uroczystościach, które odbyły się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, uczestniczyli m.in.: wiceminister finansów, Zastępca Szefa KAS mł. insp. Piotr Walczak, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, podlascy parlamentarzyści, władze lokalne i samorządowe, szefowie podlaskich służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa oraz reprezentanci instytucji współpracujących z podlaską KAS.

Podczas swojego wystąpienia, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej Wojciech Orłowski, zaprezentował gościom uroczystości działania podejmowane przez podlaską KAS w celu zapewnienia stabilności finansowej państwa, a także przybliżył rolę, jaką nowe struktury celno-skarbowe pełnią w zakresie zwalczania wszelkich przejawów przestępczości granicznej i podatkowej. Dyrektor złożył również podziękowania pracownikom i funkcjonariuszom za profesjonalizm oraz trud wkładany w wypełnianie codziennych zadań. „To Państwa praca jest tym, co daje wyniki, których się od nas oczekuje. Ponadto, chcę podkreślić, że to Państwa zaangażowanie jest tym, bez czego nie powiodłaby się reforma naszych struktur." – powiedział Wojciech Orłowski.

„To była wymagająca konsolidacja, w której mogły pojawić się trudności, ale z perspektywy funkcjonowania naszego państwa odnieśliśmy sukces. Województwo podlaskie w sposób wzorcowy wdrożyło reformę." – stwierdził w trakcie swego wystąpienia Zastępca Szefa KAS mł. insp. Piotr Walczak. Pan wiceminister podziękował ponadto w imieniu Szefa KAS Mariana Banasia i premiera Mateusza Morawieckiego za wysiłek ponoszony przez pracowników i funkcjonariuszy oraz życzył dalszych sukcesów w zwalczaniu patologii w życiu ekonomicznym i uszczelnianiu granic, a także dbaniu o bezpieczeństwo obywateli. 

Życzenia z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej złożył również wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Dzisiejsza uroczystość była także doskonałą okazją do uhonorowania tych, którzy wzorowo wykonują obowiązki służbowe i swoją postawą przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej. Odznaczeniami, awansami oraz nagrodami wyróżniono 104 pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej KAS.

Pliki do pobrania