«Powrót

Złóż swój PIT i rozlicz się z fiskusem za 2016 rok

Złóż swój PIT i rozlicz się z fiskusem za 2016 rok

Złóż swój PIT i rozlicz się z fiskusem za 2016 rok

Jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie zostały na złożenie swojego zeznania podatkowego i rozliczenie się z podatku dochodowego za 2016 rok. Wprawdzie w tym roku termin składania zeznań PIT upływa 2 maja (30 kwietnia wypada bowiem w niedzielę), ale nie warto czekać z tym do ostatniej chwili. Zapraszamy do skorzystania z licznych udogodnień przygotowanych przez Krajową Administrację Skarbową

Wyślij PIT przez Internet
Rozliczając się z podatku dochodowego za 2016 rok możemy złożyć swoje zeznanie PIT drogą elektroniczną korzystając z systemu e-Deklaracje. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) gdzie w zakładce e-Deklaracje jest dostępny interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe. Znajduje się tam również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić oraz informacja, które formularze PIT można przesłać przez Internet.

Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować, w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie. Posłuży do tego numer referencyjny, który wyświetli się podatnikowi w chwili składania zeznania. Wprawdzie podatnicy mogą złożyć zeznanie drogą elektroniczną do 2 maja 2017 roku, ale warto nie czekać ze złożeniem zeznania przez Internet do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania UPO na czas.

Zadzwoń do ekspertów podatkowych
W najbliższy czwartek 20 kwietnia 2017 r. skorzystaj z dyżuru telefonicznego Ministerstwa Finansów i zapytaj ekspertów podatkowych o rozliczenie PIT. W godzinach 10.00 – 13.00, specjaliści z ministerstwa odpowiedzą na pytania z kilku zakresów:

  • ulgi, rozliczenie małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci – tel. 22 694 34 34
  • działalność gospodarcza, najem, sprzedaż nieruchomości – tel. 22 694 33 33
  • opodatkowanie dochodów z kapitałów pieniężnych – tel. 22 694 55 88
  • opodatkowanie dochodów uzyskanych za granicą – tel. 22 694 37 37.

Skorzystaj z aplikacji pytaniowej
Za pośrednictwem usługi Zadaj pytanie (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym), która znajduje się na Portalu Podatkowym możesz kierować pytania e-mail do ekspertów z Krajowej Informacji Skarbowej i uzyskać na nie odpowiedź w zakresie zeznań podatkowych osób fizycznych. W formularzu należy wybrać temat pytania „Zeznania podatkowe osób fizycznych".

Aby uzyskać odpowiedzi na przesłane pytanie niezbędne będzie podanie adresu e-mail, na który zostanie przesłane potwierdzenie przekazania pytania wraz z numerem pytania oraz udzielona zostanie odpowiedź.

Wydłużone godziny pracy US
Z myślą o podatnikach, którzy wybierają się do urzędów skarbowych, wydłużono godziny ich pracy w ostatnich dniach kwietnia. 27 i 28 kwietnia podlaskie urzędy skarbowe będą przyjmowały zeznania PIT do godz. 18.00.