Ciężarówki z przemycanymi papierosami zatrzymane przez podlaską KAS

Ciężarówki z przemycanymi papierosami zatrzymane przez podlaską KAS

Ciężarówki z przemycanymi papierosami zatrzymane przez podlaską KAS

Pies w naczepie przy papierosach
Funkcjonariusz KAS wyjmuje papierosy w podłogi naczepy
Białoruskie papierosy w foliowym worku
  • 6500 paczek przemycanych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
  • Nielegalny towar ukryty był 2 ciężarówkach skontrolowanych na przejściu granicznym w Bobrownikach oraz przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku.
  • Szacunkowa wartość rynkowa wykrytej kontrabandy to blisko 100 tys. zł.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach podczas kontroli białoruskiej ciężarówki wykryli przemycane papierosy. W podłodze z pozoru pustej naczepy tira kierowanego przez 41-letniego obywatela Białorusi, mundurowi wspierani przez owczarka belgijskiego Jonę znaleźli 5 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Papierosową kontrabandę zabezpieczyli również funkcjonariusze KAS z Budziska. W ciężarówce kierowanej przez 31-letniego Litwina, wśród przesyłek, które miały trafić do Wielkiej Brytanii, znajdowało się 1500 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wobec kierowców wszczęte zostały postępowania karne skarbowe. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej blisko 100 tys. zł trafił do magazynów podlaskiej KAS. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie grzywny, utrata papierosów, a w przypadku Białorusina zatrzymanego w Bobrownikach, również przepadek naczepy przystosowanej do przewozu kontrabandy.

Chcesz poznać bliżej Jonę - czworonożną funkcjonariuszkę podlaskiej KAS? Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Pliki do pobrania