«Powrót

Przemytnicy papierosów wpadli w Bobrownikach

Przemytnicy papierosów wpadli w Bobrownikach

Przemytnicy papierosów wpadli w Bobrownikach

Funkcjonariusz we wnętrzu busa wyciąga papierosy z podłogi auta
Papierosy w skrytce w podłodze znajdującej się przy fotelu pasażera
Papierosy w skrytce w podłodze busa

Blisko 3200 paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Bobrownikach. Kontrabandę o wartości rynkowej ponad 48 tys. złotych mundurowi znaleźli w trzech samochodach kierowanych przez obywateli Białorusi.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS wytypowali do szczegółowej kontroli trzy samochody na białoruskich numerach rejestracyjnych, które jeden po drugim wjechały z Białorusi na teren przejścia granicznego w Bobrownikach. Z ustaleń mundurowych wynikało, że w tych pojazdach może znajdować się tytoniowa kontrabanda.

Podczas sprawdzania aut podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Najwięcej, bo 2900 paczek nielegalnych papierosów ukrył w przerobionej podłodze dostawczego peugeota 46-letni Białorusin. W dwóch kolejnych osobowych samochodach kierowanych przez 26-letniego mężczyznę i 36-letnią kobietę mundurowi z KAS znaleźli po ok. 150 paczek papierosów schowanych odpowiednio w dachu i zbiorniku paliwa kontrolowanych aut.

Wobec przemytników funkcjonariusze KAS wszczęli sprawy karne skarbowe rekwirując papierosy oraz dostawczego peugeota przystosowanego do przewozu nielegalnego towaru.  Dwóch mężczyzn i kobieta odpowiedzą teraz przed sądem za przemyt. Grożą im kary grzywny.

Pliki do pobrania