«Powrót

Tysiące nielegalnych papierosów w samochodzie. I nie tylko.

Tysiące nielegalnych papierosów w samochodzie. I nie tylko.

Tysiące nielegalnych papierosów w samochodzie. I nie tylko.

Paczki papierosów
Bagażnik samochodu w którym znajdują się opakowania z przemycanymi papierosami
  • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Policja i Straż Graniczna (SG) przejęły ponad 312 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
  • Wartość szacunkowa zabezpieczonego towaru to 230 tys. zł.
  • Nielegalne wyroby tytoniowe znajdowały się w samochodzie i na posesji.
  • Papierosy były własnością zatrzymanego kierowcy.
  • Skarb Państwa mógł stracić prawie 375 tys. zł.


Mazowiecka i podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz funkcjonariusze Policji z Raciąża i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) prowadzili wspólne działania związane z nielegalnymi towarami akcyzowymi.

Kontrola drogowa na Mazowszu
Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Raciążu skontrolowali na drodze krajowej DK60 w okolicach Raciąża samochód marki Renault.

Kontrolowany samochód miał założone fałszywe tablice rejestracyjne. Rzeczywiste numery rejestracyjne znajdowały się wewnątrz pojazdu.

Papierosy w bagażniku
W przestrzeni bagażowej pojazdu znajdowały się worki foliowe i kartony wypełnione nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 170 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Do towaru, przyznał się kierujący pojazdem mężczyzna, mieszkaniec Suwałk.

Nielegalne papierosy w Suwałkach
Z uwagi na podejrzenie, że we wskazanych przez kierowcę lokalizacjach w Suwałkach mogą znajdować się papierosy bez polskich znaków akcyzy, podjęto kolejne działania.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Białymstoku przeszukali trzy posesje oraz znajdujące się tam samochody. Na terenie jednej z nich funkcjonariusze znaleźli ponad 142 tys. sztuk nielegalnych papierosów różnych marek.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Kontynuacja kwietniowych działań
Mundurowi MUCS, Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej–PSG w Braniewie oraz policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli wówczas ponad 1,1 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Worki foliowe wypełnione kartonami nielegalnych papierosów były ukryte w bagażniku samochodu dostawczego, który znajdował się na posesji w Płocku, natomiast przeszukanie domu jednorodzinnego w powiecie płockim zakończyło się ujawnieniem ukrytego pomieszczenia na strychu. Za zamaskowanym wejściem funkcjonariusze znaleźli worki foliowe oraz kartony z papierosami różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Obejrzyj film na naszym FB (link otwiera okno w serwisie zewnętrznym).