«Powrót

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku

Wojewódzkie obchody Dnia KAS w Białymstoku (fot. Tomasz Jarocki).
Wojewódzkie obchody Dnia KAS w Białymstoku (fot. Tomasz Jarocki).
Przemówienie Dyrektora IAS w Białymstoku (fot. Tomasz Jarocki).
Wręczenie awansów funkcjonariuszom Podlaskiej KAS (fot. Tomasz Jarocki).
Wręczenie wyróżnień pracownikom Podlaskiej KAS (fot. Tomasz Jarocki).

W czwartek 13 września pracownicy i funkcjonariusze podlaskiej KAS obchodzili swoje święto – Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, zarówno ze względu na pierwszą rocznicę powołania KAS, jak i 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polskę

Wojewódzkie obchody Dnia KAS w Białymstoku poprzedziła Msza Święta w Katedrze p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Liturgia Święta odprawiona w Cerkwi św. Mikołaja.

Główne uroczystości odbyły się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W uroczystej zbiórce uczestniczyli m.in.: reprezentujący Szefa KAS Pana Mariana Banasia, Dyrektor z Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Pan Marcin Zarychta, wojewoda podlaski Pan Bohdan Paszkowski, przedstawiciele podlaskich władz lokalnych i samorządowych, szefowie podlaskich służb mundurowych, duchowieństwo oraz reprezentanci instytucji współpracujących z podlaską KAS.

- Rok temu, stojąc w tym samym miejscu, mówiłem, że do konsolidującej się Krajowej Administracji Skarbowej przychodzimy z różnych miejsc i wyrażałem nadzieję, że wszyscy będziemy chcieli iść w tę samą stronę. Dzisiaj z satysfakcją stwierdzam, że tak właśnie jest, a ostatni rok dostarczył nam na to wielu dowodów, przekładających się na sukcesy podlaskiej KAS – podkreślał Dyrektor Izby Administracji Skarbowej Pan Wojciech Orłowski. W trakcie swojego wystąpienia przybliżył gościom uroczystości wkład podlaskiej KAS w zapewnienie bezpieczeństwa finansom państwa, a także rolę, jaką nowe struktury celno-skarbowe, pełniły w ciągu ostatniego roku w zakresie zwalczania wszelkich przejawów przestępczości podatkowej i granicznej.

Dyrektor podziękował również podległym pracownikom i funkcjonariuszom za wysiłek, który podejmują w codziennej pracy, za rzetelność i zaangażowanie oraz za inicjatywy, które pozwalają na sprawne realizowanie zadań.

- Determinacja w budowaniu nowoczesnej, sprawnej i skutecznej administracji skarbowej, przyniosła oczekiwane rezultaty – osiągnięto wzrost efektywności działania aparatu skarbowego przy jednoczesnym wzroście zadowolenia uczciwych podatników – mówił Pan Marcin Zarychta z Ministerstwa Finansów. Przekazał również w imieniu Szefa KAS Pana Mariana Banasia, podziękowania: „Państwa postawa to nowoczesny patriotyzm, za który wszystkim Państwu dziękuję".

Podczas uroczystości życzenia z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej złożył zebranym także wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który pogratulował jednocześnie modelowo przeprowadzonej konsolidacji naszych służb.

Uroczystość była tradycyjnie okazją do uhonorowania tych, którzy wzorowo wykonują obowiązki służbowe i swoją postawą przyczyniają się do pozytywnego wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas uroczystej zbiorki odznaczeniami, awansami oraz nagrodami pieniężnymi wyróżnionych zostało 98 pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Pliki do pobrania