«Powrót

KAS i CBŚP udaremniły przemyt papierosów ukrytych w transporcie desek

KAS i CBŚP udaremniły przemyt papierosów ukrytych w transporcie desek

KAS i CBŚP udaremniły przemyt papierosów ukrytych w transporcie desek

Funkcjonariusz KAS przy naczepie z deskami.
Funkcjonariusz KAS przy deskach z ukrytymi papierosami.
Deski z ukrytymi papierosami
Naczepa załadowana deskami
  • Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Białegostoku udaremnili przemyt niemal 65 tys. paczek białoruskich papierosów.
  • Ciężarówka z kontrabandą ukrytą w ładunku desek została zatrzymana w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku.
  • Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 970 tys. zł.

Litewska ciężarówka z ładunkiem desek została zatrzymana do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Z ustaleń funkcjonariuszy KAS i CBŚP wynikało, że w tirze jadącym do jednego z krajów Europy Zachodniej mogą być ukryte nielegalne papierosy. Ciężarówka została prześwietlona, a ładunek szczegółowo sprawdzony. Okazało się, że część palet z deskami jest specjalnie spreparowana, a w ich wnętrzu znajdują się białoruskie papierosy.

W ciężarówce kierowanej przez 56-letniego obywatela Litwy mundurowi znaleźli niemal 65 tys. paczek przemycanych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 970 tys. zł.

Nielegalny towar trafił do magazynu Oddziału Celnego w Suwałkach. Kierowca tira został przesłuchany w charakterze świadka. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy.

Wersja filmu z audiodeskrypcją (link otwiera okno w innym serwisie)

Pliki do pobrania