«Powrót

Przemytnicy papierosów zatrzymani na przejściu granicznym w Kuźnicy

Przemytnicy papierosów zatrzymani na przejściu granicznym w Kuźnicy

Przemytnicy papierosów zatrzymani na przejściu granicznym w Kuźnicy

Funkcjonariusz KAS wyjmuje papierosy z podwójnej podłogi
Papierosy w podwójnej podłodze busa
Papierosy zbiorniku paliwa

Ponad 2 200 paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej KAS. Nielegalny towar ukryty w dwóch samochodach na białoruskich numerach rejestracyjnych wykryli mundurowi z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy.

Najpierw funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy wytypowali do kontroli białoruski mikrobus kursujący na trasie Grodno-Białystok. Podczas szczegółowej rewizji auta okazało się, że w pojeździe ukryta jest kontrabanda. W przerobionej, podwójnej podłodze samochodu kierowanego przez 51-letniego Białorusina mundurowi znaleźli ponad 1200 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Kolejny przemytnik (37-letni Białorusin) do ukrycia nielegalnego towaru wykorzystał kierowanego przez siebie osobowego mercedesa. W przerobionym zbiorniku paliwa funkcjonariusze KAS z Kuźnicy znaleźli 1000 paczek białoruskich papierosów.

Wobec kierowców wszczęto postępowania karne skarbowe, do których zajęty został nielegalny towar oraz samochody przystosowane do przemytu. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 45 tys. złotych.

Pliki do pobrania