«Powrót

Schłodzona kontrabanda

Schłodzona kontrabanda

Schłodzona kontrabanda

Funkcjonariusz KAS przy przerobionej podłodze chłodni
Biała ciężarówka z chłodnią
Przerobiona podłoga z widocznymi papierosami

Ponad 5 tys. paczek papierosów ukrytych w podłodze chłodni próbował przemycić do Polski 37-letni Białorusin. Kontrabandę o wartości 65 tys. złotych wykryli funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Połowcach.

W trakcie kontroli z pozoru pustej ciężarówki IVECO z chłodnią funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Połowcach zainteresowali się podłogą w części ładunkowej pojazdu. Podczas szczegółowego sprawdzania okazało się, że jest ona przerobiona, a w jej wnętrzu ukryta jest papierosowa kontrabanda.
W sumie w podwójnej podłodze ciężarówki schowanych było 5140 paczek nielegalnych papierosów o wartości 65 tys. złotych.

Przeciwko 37-letniemu kierowcy ciężarówki, który przyznał się do próby przemytu, wszczęto sprawę karną skarbową. Funkcjonariusze KAS zatrzymali nielegalny towar oraz zabezpieczyli przerobiony do przewozu kontrabandy samochód. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, przepadek papierosów oraz utrata pojazdu.

Dodatkowo Białorusin decyzją Komendanta Placówki Straży Granicznej w Czeremsze otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów obszaru Schengen na 2 lata.