«Powrót

Transit naszpikowany papierosami

Transit naszpikowany papierosami

Transit naszpikowany papierosami

Funkcjonariusz KAS i pies przy otwartej masce samochodu. Pod nią widoczne papierosy
Funkcjonariusz KAS odchyla tapicerkę. Pod nią widoczne papierosy
Funkcjonariusz KAS prezentuje sufit. W nim widoczne papierosy
Labrador siedzi na tle kartonów z papierosami

Przemyt ponad 7 600 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy. Kontrabanda ukryta była praktycznie w każdej wolnej przestrzeni forda transita na białoruskich numerach rejestracyjnych.

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Kuźnicy, wspomagani przez labradorkę Kirę wyszkoloną do wykrywania wyrobów tytoniowych, wytypowali do kontroli busa kierowanego przez 51-letniego obywatela Białorusi. Już po otwarciu przedniej maski samochodu okazało się, że funkcjonariusze mają do czynienia z pokaźnych rozmiarów kontrabandą – paczki z białoruskimi papierosami wypełniały całą wolną przestrzeń wokół silnika.

Kolejne paczki papierosów mundurowi wykryli m.in. w suficie, drzwiach, siedzeniach oraz ściankach bocznych forda. Gdyby wykryta kontrabanda trafiła na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad 170 tys. złotych.

Wobec kierowcy funkcjonariusze KAS wszczęli sprawę karną skarbową rekwirując nielegalny towar oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.