«Powrót

Wietnamczycy w tirze z drewnem opałowym

Wietnamczycy w tirze z drewnem opałowym

Wietnamczycy w tirze z drewnem opałowym

Funkcjonariusze nadzorują wychodzenie Wietnamczyków z tira
Funkcjonariusz KAS przy naczepie. Obywatelka Wietnamu wychodzi z tira
Funkcjonariusz KAS i SG na pierwszym planie. W tle zatrzymani nielegalni migranci

29 sierpnia br. w Budzisku w ramach współpracy podlaskiej KAS i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymano 9 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski ukryci w tirze wypełnionym drewnem opałowym.

We wtorek rano funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli łotewskiego tira przewożącego drewno opałowe. Podczas szczegółowego sprawdzania auta okazało się, że oprócz deklarowanego towaru w naczepie na drewnie przewożonych jest kilka osób o azjatyckich rysach twarzy.

Współdziałający funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak, którzy przejęli sprawę w ramach kontroli legalności pobytu ustalili, że są to obywatele Wietnamu. Dwie kobiety i siedmiu mężczyzn w wieku 15 -  33 lat, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju.

Obecnie zatrzymani cudzoziemcy pozostają w dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak. Dziś zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kierowca – bezpaństwowiec zamieszkały na Łotwie - został zatrzymany za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.