«Powrót

Przemytnicy papierosów wpadli w Bobrownikach

Przemytnicy papierosów wpadli w Bobrownikach

Przemytnicy papierosów wpadli w Bobrownikach

Funkcjonariusz KAS wyjmuje papierosy z nadkola
Papierosy w silniku
Papierosy w podwoziu
Papierosy w podwoziu
  • 35 tys. szt. przemycanych papierosów w 10 skontrolowanych samochodach – to efekt działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Bobrownikach.
  • Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy to ponad 26 tys. zł.
  • 10 przemytników zostało ukaranych mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 48 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach szczegółowo skontrolowali 10 samochodów osobowych na białoruskich numerach rejestracyjnych, które próbowały wjechać do Polski. Z analiz mundurowych wynikało, że ich kierowcy mogą próbować przemycać do naszego kraju papierosy. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

We wszystkich 10 wytypowanych do kontroli pojazdach przemycana była tytoniowa kontrabanda – łącznie 35 tys. szt. papierosów. Paczki z białoruską akcyzą ukryte były m.in. w silnikach, układach dolotowych, podłogach oraz nadkolach samochodów.

Białoruscy kierowcy kontrolowanych aut ukarani zostali mandatami na łączną kwotę ponad 48 tys. zł. Dodatkowo wobec dwóch przemytników Komendant Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach na wniosek funkcjonariuszy KAS wydał decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium RP na okres odpowiednio 1 roku i 2 lat.

Pliki do pobrania